Czym jest osocze bogatopłytkowe i kiedy warto je zastosować?

Osocze bogatopłytkowe znajduje swoje zastosowanie w przypadku stosowania różnego rodzaju terapii mających na celu leczenie nadmiernego wypadania włosów. Jego zastosowanie jest często polecane przez lekarzy medycyny estetycznej. Zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego są stosowane w trychologii i są zabiegami o bardzo dobrej skuteczności. W osoczu bowiem znajduje się wiele skoncentrowanych płytek krwi, a te aplikowane na skórę głowy uwalniają ponad 30 czynników wzrostu, dzięki którym można powstrzymać proces utraty włosów i dzięki którym można zaktywizować porost całkiem nowych. Jest to więc jeden ze sposobów na walkę z wypadaniem włosów niezależnie od tego, jaka jest przyczyna tego problemu.

Zabieg polega na pobraniu osocza wraz z krwią pacjenta, a następnie wykorzystanie go w formie specjalnie przygotowanego preparatu bezpośrednio na skórę głowy. Płytki krwi zostają odwirowane w specjalnym urządzeniu medycznym tak, aby można było podać preparat bezpośrednio na skórę. Zabieg nie jest inwazyjny, ale zawsze powinna poprzedzić go konsultacja trychologiczna, a nawet analiza skóry głowy wykonana wideodermatoskopem. To ważne, aby cały czas pozostawać pod opieka lakrza.

Jakie jest działanie osocza na skórę głowy?

Wśród czynników wzrostu, jakie oddziałują na skórę głowy można wymienić PDGF, TGF oraz EG i VEGE. Ich działanie jest niezwykłe, gdyż wspomagają proces wytwarzania w skórze głowy nowych naczyń krwionośnych. Skóra głowy może więc zostać maksymalnie pobudzona i zaktywizowana, na czym zależy nam najbardziej. W konsekwencji stosowania osocza można znacząco poprawić ukrwienie skóry, a także można ją aktywizować na wiele sposobów. Intensyfikacji ulegają także procesy, które odpowiadają za naturalną zdolność organizmu do regeneracji. Zabieg jest polecany w szczególności dla osób, które uczestniczą w terapii przeciwko wypadaniu włosów lub które po prostu chcą zagęścić swoją obecną fryzurę stymulując skórę głowy do wytwarzania nowych mieszków włosowych. Osocze bogatopłytkowe bardzo dobrze oddziałuje także na posiadane już włosy przyczyniając się do polepszenia ich kondycji i wyglądu. Jego zastosowanie może zostać zalecone podczas konsultacji u specjalisty trychologa jako jedna z metod wpływania na wygląd włosów i stan fryzury.

Zabieg z wyższym poziomem osocza

Jak więc widać, wiele przemawia za wykorzystaniem w swojej terapii osocza bogatopłytkowego. Kraków jest miastem, w którym można znaleźć kliniki skupiające się na problemach trychologicznych, a jedną z nich jest Centrum Zdrowego Włosa. Oprócz klasycznej terapii z osoczem można również przeprowadzić zabieg z jego wyższym poziomem, gdzie stężenie płytek krwi w preparacie jest celowo większe. W konsekwencji tego zabieg jest mniej bolesny, a jego działanie jest zintensyfikowane. Podanie preparatu zawsze odbywa się poprzez iniekcję w formie mezoterapii igłowej. Nakłucia wykonuje się specjalnym urządzeniem. Przed zabiegiem zaleca się wypić nawet do 2 litrów wody.

 

Zabieg ten powinien jednak być wykonywany w seriach, gdzie minimalna ilość iniekcji to 3 zabiegi. Jego koszt oscyluje wokół 900- 1000 zł, a czas trwania najczęściej zamyka się w 45 minutach. Co istotne, podczas stosowania kuracji należy cały czas być pod opieką trychologa. Częstotliwość zabiegów jest ustalana indywidualnie, tak samo jak ewentualne modyfikacje w przyjętej terapii.

 

Źródło: https://centrumzdrowegowlosa.pl/oferta/osocze-skory-glowy-krakow/

 

Artykuł sponsorowany

0 komentarzy

Dodaj komentarz